http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1155/k14_copy.jpg15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki . Świętowanie Dnia Kropki u SOSW w Sokółce  rozszerzyło się na cały tydzień i tak powstał Tydzień Kreatywności.

Historia Vasti  i morał iż jedna kropka może zmienić wszystko zmotywowała społeczność SOSW do rozwijania swoich talentów, do kreatywnej pracy z kolorem, strukturą, kształtem.  W tym tygodniu kropki, kropeczki , kropy zdominowały wszystko i  wszystkich,  były odmieniane w każdej postaci i przypadku  i dostarczyły nam zadań sportowych , umysłowych , plastycznych.

 W dziedzinie sportowej doświadczaliśmy zabaw w basenie z piłkami, doskonaliliśmy  swoją sprawność motoryczną w czasie zajęć z wykorzystaniem przysłowiowej kropki. Graliśmy w gry z wykorzystaniem kropek, jeździliśmy hulajnogą dookoła pachołków z kropkami, graliśmy w ping ponga, ćwiczyliśmy rzuty ringo na palik.

W kwestii Kropki umysłowej ćwiczyliśmy swoje logiczne myślenie w łamigłówkach,  sprawność ortograficzną, podejmowaliśmy próby rysowania trasy i programowania robota Photona tak aby   dojeżdżając do odpowiednich kropek zmieniał kolor czułek .

Działania plastyczne tutaj się działo: kropki malowane palcami, kropki dmuchane, kropki naklejane . kropki wyklejane……

Jako wielbiciele wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji nie zapomnieliśmy o możliwości wykorzystania tablicy interaktywnej do rysowania kropek, aplikacji WordArt do tworzenia chmur wyrazowych oczywiście w kształcie Kropki, aplikacji Quiver która ożywiała i pozwoliła podziwiać nasze kropki w technologii 3d.  

Kropki tu i kropki tam wpłynęły pozytywnie na sprawności naszych palców na rozwijanie naszych talentów, sprawności fizycznej i umysłowej, na rozwijanie naszej pomysłowości i sprawczości,   dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń i doświadczeń.  

Kropki wraz z  klasami łączyły: p. Grażyna Tymoszuk, p. Katarzyna Zalewska, p. Julita Nelke p. Monika Mróz, p. Marta Januszkiewicz, p. Ewa Wińska, p.Marta Emich, p. Agnieszka Ambrożko a Tydzień Kreatywności koordynowały panie: Ula Drewniak i Zuzannna Szarkowska- Czeczko.   

Galeria 

Zuzanna Szarkowska-Czeczko