https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1159/243174108_1006264233500424_4307127894057506555_n_copy.jpgW dniu 28.09.2021r. klasa II-III SPU pod opieką p. JulityNelke, klasa IV-VI SPU A pod opieką p.GrażynyTymoszuk, klasa VII- VIII SPU A pod opieką p. BeatyMozolewskiej wraz z paniami pomocami p. Ewą Hołubowicz i p. Gosią Taudul odwiedziły Muzeum Dziejów Ziemi- Jurajski Park Dinozaurów oraz Farmę grzybów i owadów w Wasilkowie.

Była to lekcja prehistorii, lekcja przyrody, doświadczenie wielozmysłowe, integracja, orientacja w terenie i utrwalenie szeroko pojętych celów wychowawczych.Uczniowie mogli zobaczyć gigantyczne dinozaury i usłyszeć ich odgłosy, zapoznać się i utrwalić nazwy dinozaurów, poznać epokę wymarłych gadów mezozoicznych oraz ich podział na mięsożerne, roślinożerne i wszystkożerne.

Druga ścieżka edukacyjno-przyrodnicza to farma grzybów i owadów. Uczniowie mogli zobaczyć duże modele grzybów i owadów, dotknąć je, wysłuchać opisu, utrwalić wiedzę na temat grzybów jadalnych i niejadalnych.Na zakończenie uczniowie zakupili pamiątki w postaci dinozaurów do zabawy i stymulacji dotykowej. 

Wycieczkę zaliczamy do udanych: pogoda nam dopisała, było interesująco, przyjemnie, zabawnie, momentami strasznie- bo te odgłosy gadów były niezwykłe. Mogliśmy lepiej się poznać, zintegrować, okazać pomoc i wsparcie słabszemu koledze.

Galeria 

Wychowawczynie:   p.Julita, p.Grażyna,p.Beata