http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/akwarium-za-usmiech_trans.jpg

W grudniu 2012 roku uczniowie ośrodka uczestniczący w zajęciach Koła Plastycznego „Uczeń Artystą” jak również klasy II pdp pod kierunkiem nauczycielki Elżbiety Szomko włączyli się do akcji społecznej  firmy AQUAEL „Akwarium Za Jeden Uśmiech”. Warunkiem udziału w tej inicjatywie było wykonanie prac plastycznych na temat „Moje wymarzone akwarium”.


Zadanie nie było trudne,  bo uczniowie klasy II pdp od lat mają pod swoją opieką akwarium, w którym pielęgnują gupiki. Robią to tak dobrze, że ryby rozmnażają się. Temat zainspirował zatem młodych artystów, którzy zabrali się ochoczo do pracy wykorzystując różne techniki plastyczne. Powstały małe arcydzieła.  Jak się później okazało uczniowie otrzymali za nagrodzone prace akwarium do swojej klasy. Gratulujemy!