http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/teatr_rutka.jpgW dniu 11.10.2021r. o godz. 11.00 w naszym Ośrodku odbyła się kolejna transmisja iTeatru TVP przygotowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego pt. "Rutka". Obejrzeli ją uczniowie z klas 4-8spl oraz klas 1-3 szkoły branżowej.Przedstawienie przygotowane na podstawie książki Joanny Fabickiej pt. "Rutka" w poetycki, surrealny oraz z poczuciem humoru sposób przybliża widzowi obraz życia w łódzkim getcie. Bohaterka to 10-letnia współczesna dziewczynka mieszkająca na łódzkich Bałutach. Zosia spędza wakacje w domu pod opieką ekscentrycznej ciotki Róży. Dzięki niej poznaje miasto z innej perspektywy z nową koleżanką Rutką. Rutka jest wysłanniczką ze świata, którego już nie ma,  który przeminął. A widzowie przenoszą się w emocjonalną podróż w przeszłość. Przyjaźń dziewczynek zachęca do empatii, przejrzenia się historii rówieśniczki niczym w lustrze, przymierzenia się do jej doświadczenia. Strach i poczucie osamotnienia są dla dzieci zawsze trudnym uczuciem niezależnie od epoki.Spektakl wzbudził duże zainteresowanie naszych uczniów.

 
                                                                  Opracowanie: Elżbieta Januszko-Szymaniuk                                                                                                      Marta Januszkiewicz