http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1184/255856254_4357039284391161_7164732168842726559_n.jpg

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia w naszym Ośrodku zagościły bajki. Zadania dla wszystkich klas przygotowały panie Katarzyna Zalewska i Agnieszka Ambrożko.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Czytając bajki rozwijamy wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat staje się radosny i kolorowy. Baśnie i bajki są bogatym źródłem przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni.

Uczniowie wykonywali zadania wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, przypomnieli sobie swoje ulubione postacie z bajek. Były zadania z elementami kodowania, kolorowania, zagadkami, porównywaniem i wiele innych. Doskonalili swoje umiejętności pracy w grupach, rozwijali myślenie i wspaniale się przy tym bawili.

Ten dzień sprawił wiele radości, a jednocześnie wykonanie zadań z bajkami, przywołanie ich bohaterów i treści przypomniało uczniom, że wszyscy kochamy bajki, znamy ich treść, a bajki są ważnei warto po nie sięgać.

Galeria 

Katarzyna Zalewska, Agnieszka Ambrożko