http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 https://www.soswsokolka.pl/images/lekcja_z_zus.jpgUczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce wezmą  udział w projekcie edukacyjnym dla szkół ponadpodstawowych: „Lekcje z ZUS”. Jest to projekt, który powstał, by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

 

Informacje o projekcie: „Lekcje z ZUS” w formie plakatów i ogólnopolskiej Olimpiadzie: „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” z  harmonogramem Olimpiady zostały umieszczone w widocznym miejscu w pokoju nauczycielskim, na szkolnej tablicy informacyjnej, stronie internetowej szkoły i Fb Ośrodka.

Projekt: „Lekcje z ZUS” składa się z 4 lekcji: „Świadomy zawsze ubezpieczony”, „Co Ci się należy, kiedy płacisz składki”, „Renty i emerytury”, E-ZUS, czyli firma pod ręką”. Poprowadzą je nauczyciel wiedzy o społeczeństwie – p. Sylwester Pakuła, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości – p. Monika Mróz oraz 2 lekcje – p. Monika Michałowska – zaproszony koordynator d.s. komunikacji społecznej i edukacji w oddziale ZUS w Białymstoku. Wychowawca klasy – p. Bożena Mróz wesprze nauczycieli realizując w.w tematykę na zajęciach z wychowawcą, doskonaląc, utrwalając i poszerzając wiedzę w tym zakresie. Nauczyciele i uczniowie będą korzystać z ciekawych i interesujących materiałów zaproponowanych przez autora projektu we współpracy z metodykiem nauczania w formie multimedialnej (prezentacje, filmy, memo) i w wersji papierowej – zeszyty dla ucznia, krzyżówki itp.

5 uczniów ze szkoły branżowej weźmie udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiej Olimpiady: „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, która odbędzie się 23.11.2021r. Trzymajcie kciuki, bo to już niedługo 

Dziękujemy p. Monice Michałowskiej za pomoc w realizacji projektu.

Więcej informacji na temat projektu i Olimpiady znajdziecie na stronach:

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/o-projekcie-lekcje-z-zus

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/olimpiada

szkolni koordynatorzy projektu:

p. Bożena Mróz, p. Monika Mróz