http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1186/254758699_874211113262416_7142937703538849930_n_1_copy.jpgDnia 09.11.2021 roku odbył się uroczysty apel z okazji 11 listopada 1918 roku – rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie klasy I SPU przy wsparciu starszych koleżanek: Asi, Natalii i Sylwii zaprezentowali społeczności ośrodka krótki montaż słowno – muzyczny z elementami dramy. Przybliżył on wszystkim zebranym znaczenie słowa „niepodległość”. Ponadto zebrani mogli obejrzeć taniec z flagą w wykonaniu uczniów uczęszczających na dodatkowe zajęcia muzyczno-taneczne. Na zakończenie, w hołdzie wolności odśpiewano hymn państwowy.

Po zakończonym apelu przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście włączeni do społeczności szkolnej. Pani dyrektor dokonała pasowania przedszkolaków
i uczniów symbolicznym ołówkiem. Ponadto każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom
i upominek przygotowany przez panie wychowawczynie.

Wszystkim przedszkolakom oraz uczniom klasy pierwszej gratulujemy i życzymy sukcesów, prawdziwych przyjaciół i wielu pięknych chwil w szkole i przedszkolu!

Dyrektor SOSW w Sokółce składa serdeczne podziękowania organizatorkom uroczystości nauczycielkom: p. M. Januszkiewicz, p. E. Kondrat, p. S. Szomko,
p. M. Grusznis doceniając ich kreatywność i tak płynne przejście od tematu niepodległości do tematu pasowania na ucznia, przedszkolaka. Jak pięknie śpiewały dzieci: „Uwięziony ptak nie śpiewa. A czy wiesz dlaczego? Bo nie spotkasz nigdy w klatce, ptaka szczęśliwego”.

Galeria 

Marta Januszkiewicz