http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1176/257891371_1793717234145498_5089358553114649503_n_copy.jpgW dniu 17 października 2021r na hali sportowej Zespołu Szkół przy ul. Mickiewicza w Sokółce odbył się I Charytatywny Amatorski Turniej Piłki Siatkowej pod patronatem Piotra Rećko Starosty sokólskiego. Turniej zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy przy wsparciu Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod skrzydłami”. Celem tego spotkania była zbiórka środków na Turnus rehabilitacyjny dla wychowanków Ośrodka oraz Stowarzyszenia.  Jest to bardzo szczytny cel. Nasi uczniowie borykają się często z różnymi niepełnosprawnościami. Udział w turnusie rehabilitacyjnym jest to duża szansa aby ułatwić im funkcjonowanie w środowisku co podniesie ich motywację oraz samoocenę w życiu codziennym.  Niespodzianką podczas zmagań sportowych była wizyta Dariusza Piontkowskiego - sekretarza stanu w MEN oraz Mariusza Gromko- senatora RP., którzy wspierali nas swoją obecnością kibicując wszystkim uczestnikom turnieju. Była to  miła i zaskakująca wizyta, która zagrzała wszystkich do walki.

Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn: ZS Dziewczyny, ZS chłopcy, Rudy i Spółka, SOSW- czyli drużyna Lerhart, która zmieniła nazwę podczas występu na SOSW aby uczcić organizatorów oraz cel imprezy- za co bardzo dziękujemy.  Mecze sędziowali Krystian Markowski oraz Maciej Kiemiesz.

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” przy zachowaniu zasad fair play oraz wzajemnym szacunku dla gry i każdego gracza.

Podczas rozgrywanych meczów zawodnicy, goście oraz kibice mogli skorzystać z przygotowanych przez organizatorów przekąsek.

Rozgrywki wygrał zespół BSK, drugą drużyną został SOSW, trzecie miejsce zajęli chłopaki z drużyny Rudy i Spółka. Sędziowie wyróżnili również trzech najlepszych zawodnikówspotkania : Tomasz Chociej- najlepszy rozgrywający, Gabriel Jarosz – najlepszy atakujący, Piotr Sadanowicz – najlepszy zawodnik turnieju oraz Stanisław Marchiel nauczyciel i trener drużyn ZS chłopcy i dziewczyny.

Zawodnicy otrzymali dyplomy, medale oraz puchary. Cały dochód z imprezy został przekazany dla Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod skrzydłami”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zebranym drużynom, kibicom oraz gościom. Szczególne podziękowania za nieocenioną pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia należą się Krystianowi Markowskiemu.

Dziękujemy panu Staroście Powiatu Sokólskiego Piotrowi Rećko za wsparcie finansowe i medialne, Pani Dyrektor Ośrodka Elżbiecie Szomko za ogromne wsparcie podczas organizacji oraz Pani Beacie Tur Prezes Stowarzyszenia „Pod skrzydłami” wspieranie nas w działaniu.

Wielki szacunek i uznanie składamy wszystkim nauczycielom i pracownikom Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego za pomoc, ufundowanie poczęstunku oraz bezinteresowne działania na rzecz naszych wspaniałych wychowanków. Dziękujemy!

Galeria 

Julita Nelke