http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1195/256729550_310094394291229_1778015137992690213_n_copy.jpg

W dniach 9 -23 października 2021r  społeczność  SOSW włączyła się w obchody Europejskiego tygodnia Programowania.  Code Week miał na celu upowszechnianie kodowania, programowania jako metody rozwijającej logiczne myślenie, ukazanie ze  kodowanie  jest czymś łatwym i nie wymaga wysokiej technologii oraz jest doskonałym pretekstem do rozwijania umiejętności pracy w parach.

Dzięki doposażeniu placówki w ramach projektu” ”  pn. „Rozwijamy się, zwiększając wykorzystanie narzędzi TIK” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego było możliwe przeprowadzenie różnych aktywności z wykorzystaniem robotów .Wraz z Photonem , Ozobotem Bit i Evo, mTiny, Beebotem i Bluebotem wyruszyliśmy w świat programistycznych aktywności.  

Programowanie jako metoda utrwalania wiedzy znalazła zastosowanie na języku rosyjskim.  Bluebot  zaprogramowany przez uczniów pomagał im utrwalić słownictwo, doskonale wpisał się w proces nauki kolorów oraz pomógł utrwalić znajomość wybranych liter.

W tym roku nasze pierwszaki programowały Ozobota poznając jesienne warzywa oraz ćwicząc  dokładność i  precyzję ruchu ręki.   Nasze przedszkolaki pracowały z wykorzystaniem robota mTiny poznając preferencje wybranych zwierząt.  Robot mTiny goszcząć u chłopaków z młodszych klas,  pomógł im poznawać zwierzęta i ich ulubione aktywności.    Robot Photon pomógł utrwalić figury geometryczne oraz „jeździł” do odpowiedzi, wybranych przez uczniów, na zagadki związane z różnymi tematami.  Niezawodna jak zwykle okazała się platforma Geniall.ly wraz z gotowymi zadania stworzonymi specjalnie na obchody Tygodnia Programowania ,które wykorzystaliśmy na zajęciach.

 Codeweekowy  termin przypada wtedy Polsce jest piękna złota jesień z więc wiele aktywności było poświęconych poznawaniu zjawisk związanych z nią związanych. 

Nie zabrakło również pracy offlinowej - z wykorzystaniem kratownicy, na której uczniowie zamalowywali poszczególne pola według podanego kodu, malowali obrazki które ożywały z wykorzystaniem aplikacji Quiver, Nie zabrakło ćwiczeń z kubeczkami uwielbianymi przez naszych uczniów oraz ćwiczeń, w których układali sekwencje i rozwiązywali sudoku. Wszystkie aktywności miały na celu doskonalenie umiejętności logicznego myślenia, poszukiwania prawidłowych rozwiązań.

W tym roku w organizację CodeWeek'a były zaangażowane:  p. Marta Januszkiewicz, p. Sylwia Szomko, p.katarzyna Zalewska, p.Julita Nelke,  p. Urszula Drewniak, p. Agnieszka Ambrożko  oraz p. Zuzanna Szarkowska-Czeczko.

Galeria

Zuzanna Szarkowska-Czeczko , Urszula Drewniak