http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1213/10_copy.jpg3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Co roku w Ośrodku świętujemy w ten dzień, aby pokazać społeczności możliwość pełnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym. Przełamanie barier mentalnych w społeczeństwie, a także kreowanie normalnego życia osób z niepełnosprawnościami, którzy są tacy jak my.

Tegoroczne świętowanie miało oprawę kinową. Organizatorki stworzyły film dokumentalny, w którym główną rolę grają uczniowie SOSW. Film pt. „Jestem taki jak Ty”ukazuje dzieci i młodzież z niepełnosprawnością w różnych rolach, ich chęć życia wśród innych i pokonywanie przeciwności losu. Przesłaniem filmu jest zobrazowanie pasji, zainteresowań, aspiracji i postaw osób z różnymi niepełnosprawnościami. Autorki filmu przedstawiają codzienność osób niepełnosprawnych intelektualnie, którzy tak samo jak inni mają cele, marzenia, potrzeby, przyjaźnie i miłości.

Galeria 

Film "Jestem taki jak Ty" z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Organizatorki: Julita Nelke, Ewa Wińska ,MartaKawrygo-Leonowicz, Grażyna Tymoszuk