http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/01_znak_podstawowy_kolor_biale_tlo.png /images/poznajpolske.jpeg https://www.soswsokolka.pl/images/polskilad.jpeg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1214/261393459_507722460244872_8151800092554160504_n_copy.jpgW ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, uczniowie Szkoły Branżowej I stopnia Nr 3 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym1 grudnia 2021 r. pod opieką p. Lili Zajkowskieji Katarzyny Dylewskiej uczestniczyli w bardzo ciekawej wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było urozmaicenie zajęć lekcyjnych poprzez praktyczne odkrywanie śladów historii oraz eksperymentowanie w centrach nauki, efektem natomiast są zdobyte nowe umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

W celu wzbogacenia wiedzy historycznej o kulturze polskiej i kształtowania postaw patriotycznychuczniowie zwiedzili Zamek Królewski. Wędrując po komnatach królewskich, dowiedzieli się jak i gdzie król przyjmował gości na Zamku, gdzie spał, gdzie odbywały się słynne obiady czwartkowe. Z zaciekawieniem obejrzeli salę tronową, wielką salę balową, mieli także okazję podziwiać na obrazachsławnych królów polskich, Warszawę z czasów Canaletta. Podczas zwiedzania Zamku uczniowie korzystali z nowoczesnej technologii w postaci audio przewodnika, co było dla nich nowością i dodatkową atrakcją zwiedzania.

Drugim etapem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik.Różnorodne przestrzenie edukacyjne przyciągały nowością i sprzyjały uczeniu się. W tym miejscu poprzez zabawę i doświadczenie można było poznać ciekawostki ze świata nauki i techniki. Uczniowie przez około 3 godziny mogli korzystać z eksperymentów i eksponatów,  których każdy mógł dotknąć i sprawdzić jego działanie.

Po krótkim odpoczynku podczas pysznego obiadu, uczniowie podziwiali rozświetloną przed świętami mnóstwem iluminacji  Starówkę i Krakowskie Przedmieście.

Wycieczka dostarczyła niezapomnianych emocji i wrażeń, a młodzież wykazała się dużą ciekawością i chęcią poznawania świata.

Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor – Elżbiecie Szomko oraz Staroście Sokólskiemu – panu Piotrowi Rećko za możliwość udziału w przedsięwzięciu „Poznaj Polskę”, dzięki temu uczniowie nie ponieśli żadnych kosztów związanych z wyjazdem, poznali nowe,ciekawe miejsca i wzbogacili swoją wiedzę na temat Polski.

Wycieczka została zorganizowana w ramach rządowego programu "Poznaj Polskę" oraz sfinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki (80%) oraz środków Powiatu Sokólskiego (20%).

Galeria

Lila Zajkowska