https://www.soswsokolka.pl/images/01_znak_podstawowy_kolor_biale_tlo.png /images/poznajpolske.jpeg https://www.soswsokolka.pl/images/polskilad.jpeg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1216/18.jpg

W dniu 2 grudnia 2021r. uczniowie klas I-III oraz IV-VIII Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce uczestniczyli w wycieczce do Wasilkowa, Białegostoku i Supraśla. Wyjazd został zorganizowany w ramach rządowego programu „Poznaj Polskę”, którego inicjatorem jest Minister Edukacji i Nauki.

Uczniowie zwiedzili Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie, Teatr Lalek, Muzeum Ikon oraz Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu.

Uczestnicy wycieczki poznali sztukę ludową, obejrzeli zabytkową drewnianą architekturę. Domy mieszkalne, szkoły oraz drewniany młyn, który już dzisiaj jest tylko wystawą. W Teatrze Lalek zachwycił nas spektakl „Jaś i Małgosia” oraz piwnica zabytkowych lalek. Zwiedziliśmy również Supraśl i jego znane na cały świat Muzeum Ikon oraz Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa. W Muzeum Ikon zapoznaliśmy się ze sztuką pisania ikon oraz przepięknym zbiorem tych obrazów. Z kolei w Muzeum Drukarstwa i Papiernictwa dowiedzieliśmy się jak powstaje i powstawał dawniej papier oraz książka.

Było to dla nas bardzo ciekawe i uczące doświadczenie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, które zostaną nam w pamięci i dzięki którym inaczej będziemy postrzegać naszą rzeczywistość. Przyjemnie spędziliśmy wspólnie czas na nauce i zabawie.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor SOSW- Elżbiecie Szomko oraz Staroście Sokólskiemu – Piotrowi Rećko, dzięki którym dostaliśmy możliwość zorganizowania tak wspaniałego przedsięwzięcia, które uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce zapamiętają na bardzo długo. Dziękujemy również wszystkim wychowawcom, nauczycielom oraz pomocom, które przyczyniły się do tego żeby ten dzień był przyjemny, miły i zarazem bezpieczny.

Wycieczka została zorganizowana w ramach rządowego programu "Poznaj Polskę" oraz sfinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki (80%) oraz środków Powiatu Sokólskiego (20%).

Kierownicy wycieczki: Julita Nelke, Ewa Wińska

Zdjęcia