http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dnia 16 grudnia uczniowie klasy I SPU obejrzeli przedstawienie teatralne w formie online pt.: „Skąd Mikołaj wie?” z Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Odpowiedź na to pytanie kryje się na strychu w domu małego Krzysia, gdzie swoje miejsce znalazły Miś, Pajac-niechciane zabawki.W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia do sfatygowanych zabawek dołącza Czarownica, która wkrótce zostanie zaniesiona pod choinkę. Miś i Pajac pod wpływem wizyty nowej koleżanki postanawiają jeszcze raz spróbować wydostać się ze strychu. Współcześnie, praktycznie nieograniczony dostęp do technologii i nowoczesnych zabawek sprawia, że niezwykle łatwo jest rzucić w kąt niechcianą zabawkę i zastąpić ją nową. Czasami jednak zdecydowanie ciekawiej jest tchnąć nowe życie w stare zabawki i sprawić, by w ich oczach znów pojawiło się szczęście.

Marta Januszkiewicz

Elżbieta Januszko-Szymaniuk

https://www.soswsokolka.pl/images/teatr_1.jpghttps://www.soswsokolka.pl/images/teatr_2.jpg