https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1233/4_copy.jpg

Wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce 1 grudnia 2021 r. wyjechali na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Warszawy. Stolica naszego kraju to miasto o bogatej historii historią, przyciągające  nowoczesnością, onieśmielające gwarem i rozmachem, ale także zachęcające do zwiedzania i poznawania ciekawych miejsc i zabytków. Na początku zwiedzania tego urokliwego miasta uczniowie przenieśli się w czasie, do epoki władców polskich urzędujących w Zamku Królewskim, gdzie sami mogli poczuć się jak „królowie” podziwiając komnaty i eksponaty, z czasów gdy Polska była Królestwem. Następnie w czasie krótkiego spaceru mogli zobaczyć plac Zamkowy z kolumną Zygmunta III Wazy.

Kolejnym punktem programu było Centrum Nauki Kopernik, gdzie świat nowoczesnej architektury i osiągnięć nauki był dosłownie na wyciągnięcie ręki. Każdy z uczniów wcielał się tutaj w badacza, by odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić. Samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, przekonując się, jak zmysły pozwalają odbierać świat, jakie nowinki przyniesie przyszłość oraz sprawdzali możliwości swojego ciała, wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzje.

Pyszny obiad w Bistro „Wiem” zregenerował siły nadwątlone mnogością wrażeń.

I uczniowie mogli zrealizować kolejny punkt programu spacer po warszawskiej starówce, zerknąć na Teatr Narodowy, Grób Nieznanego Żołnierza i Ogród Saski, w otoczeniu gwaru Nowego Świata, barwnych neonów i atmosfery wielkiego miasta, które zdaje się nigdy nie zasypiać. Czas wycieczki do Warszawy był dla uczniów okazją do poznania naszej stolicy, która zachwyca zarówno przeszłością jak i dniem dzisiejszym.

Galeria 

Katarzyna Zalewska