https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1221/263768842_1795415773962363_6304183111899514224_n_copy.jpgW dniu 8 grudnia 2021r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z Panią Pauliną Olechno, Panią Anną Olechnowicz - policjantkami oraz z Panem Grzegorzem Zubielem –przewodnikiem psa policyjnego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Nasi goście przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Policjanci rozpoczęli spotkanie z uczniami od przeczytania opowiadania o niesfornym Grzesiu , który miał problem z prawidłowym przechodzeniem przez ulicę oraz  prawidłowym poruszaniu  się po publicznej drodze.

 To opowiadania stało się mottem do przypomnienia prawidłowych zasad obowiązujących podczas przechodzenia przez ulicę oraz zasad jakie obowiązują podczas poruszania się po drogach publicznych.  Panie policjantki zapoznały naszych wychowanków z tym jaką rolę odgrywają odblaski oraz dlaczego  ich używanie jest takie ważne. Zapoznały uczniów z zasadami korzystania z numeru alarmowego 112 oraz z informacjami które  trzeba przekazać gdy się rozmawia z operatorem z tego numeru. 

 Drugą część spotkania zdominował  Niko – pies policyjny ,którego pokaz tresury wzbudził mnóstwo „ ochów” i „ achów” ze strony uczniów i kadry również. Niko zaprezentował swoje ulubione sztuczki oraz dał pokazał swojego wyszkolenie w zakresie posłuszeństwa.

Starsi uczniowie SOSW uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym odpowiedzialności cywilnej nieletnich.  

Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

Liczymy na kolejne spotkania, za to serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkim Policjantom spokojnej służby. 

Galeria

                                               Organizator spotkania: Zuzanna Szarkowska -Czeczko