https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1236/21.jpgJasełka i spotkanie wigilijne w SOSW w Sokółce zakończyło cykl działań w ramach kolejnej 4 edycji akcji MEN „Razem na święta”.  

Celem naszej inicjatywy było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja miała nieco odmienny charakter. W tym przedświątecznym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.

Rozpoczęliśmy od spotkania z Mikołajem, który odwiedził w tym dniu wszystkich uczniów, tegoroczne Mikołajki odbyły się z udziałem animatorki Pani Elżbiety R. Jedną z atrakcji tego dnia była sesja zdjęciowa z Mikołajem przy kominku. Zabawy było, co nie miara, a przy okazji powstały piękne fotografie.

Każda sala lekcyjna przybrała odświetny charakter, zabłysły świąteczne lampki na choince, popłynęły pierwsze świateczne melodie. Rozbłysła świąteczna iluminacja przed szkołą.

W ramach akcji przeprowadziliśmy następujące działanie wolontariackie:”Paczka świąteczna dla Pani Barbary O.”, wykonaliśmy kartki świąteczne dla Emerytów, podczas „Tygodnia piernika” uczniowie upiekli pyszne pierniczki, pięknie zapakowali, a następnie obdarowali nimi osoby niepełnosprawne z grupy wsparcia: Przystanek Nadzieja i Podopiecznych Zakładu Opiekuńczo Pielęgnacyjnego w Krynkach.

Uczniowie wszytkich klas wykonali własnoręcznie drobny upominek i kartkę świąteczną, by w dzień wigilijny obdarować najbliższych, potrzebujących, znajomych i przyjaciół. Uruchamiając własną jakże bogatą wyobraźnię wykonali piękne prace plastyczne ph: „Moje Boże Narodzenie”- które stworzyły świąteczną galerię na korytarzach szkolnych.

Nie zapomnieliśmy również o najbardziej potrzebujących, zorganizowaliśmy zbiórkę produktów żywnościowych, w przeddzień wigilii nasza paczka wigilijna dotarła z wolontariuszami do Pani Barbary O.

Gorące podziekowania należą się wszystkim tym, którzy włączyli się całym sercem w naszą akcję. Do podziękowań dołączył również Minister Edukacji i Nauki – Pan Przemysław Czarnek wysyłając Dyplom.

Barbara Bush żona Georga Busha powiedziała: „Każdy ma coś, co może dać innym”- my społeczność Ośrodka daliśmy tyli ile zdołaliśmy, jesteśmy z tego dumni. Siła pomocy potrafi zdziałać cuda!

Galeria 

Beata Mozolewska