http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

„Posłannictwem miom
jest rozprzestrzenianie
przyjaźni i braterstwa
na całym świecie.”
Robert Baden - Powell

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1247/dbi1_copy.jpgDnia 19 lutego 2022r. harcerze z 9 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Iskierki” uczestniczyli w obchodach Dnia Myśli Braterskiej w Zespole Szkół w Sokólce. Opiekę sprawowała druhna Marta Kulmaczewska.

Organizatorami Dnia Myśli Braterskiej 2022 była Rada Namiestnictwa Wędrowniczego „Brzask” Hufca ZHP Sokółka im. Witolda Biziuka.

Głównymi celami DMB było: pielegnowanie tradycji spotkań z okazji Dnia Myśli Braterskiej, celebrowanie rocznicy urodzin Roberta i Olave Baden-Powell, promowanie idei krwidastwa i oddawania szpiku.

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni. Obchodzone jest przez harcerzy i skautów na całym świecie 22 lutego w dniu urodzin Roberta Baden-Powella, założyciela skautingu. W ten dzień harcerze składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują gry terenowe, spotykają się przy ogniskach.

Na spotkanie przybyło prawie 240 osób - instruktorów, harcerzy i zuchów min.: z Sokółki, Lipska, Dąbrowy Białostockiej, Janowa. Komendant Hufca Sokółka Łukasz Kojta, a także członkowie komendy skierowali do zebranych życzenia dalszych sukcesów na harcerskim szlaku oraz wychowywania kolejnych pokoleń w duchu harcerskich ideałów.

Podczas spotkania odbył się turniej wiedzy o tematyce harcerskiej. Następnie każda z drużyn i gromad zuchowych musiała wykonać tort urodzinowy dla wylosowanej przez siebie drużyny. Z przygotowanych wcześniej produktów powstały piękne torty. Nasza drużyna swój tort z życzeniami przekazała dla 32 GZ „Wilczki”. Podczas wykonywania urodzinowego tortu wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani, ponieważ chcieli aby to ich słodki upominek był najładniejszy.

Wszyscy harcerze otrzymali też nagrody w postaci gry planszowej. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania przy dźwiękach gitary. Uroczystość zakończyła się zawiązaniem kręgu z harcerskim pożegnaniem. Bezpośrednio po spotkaniu odprawiona została Msza Święta przez księdza Łukasza Ruminowicza.

Dnia 22 lutego 2022r 9 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Iskierki” wzięła udział w ogólnopolskiej akcji z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Uczciliśmy ten dzień poprzez całodzienne noszenie munduru, a także obdarowaliśmy całą kadrę, uczniów i pracowników serdecznymi życzeniami i cukierkami.

Następnie wieczorem odbyła się zbiórka harcerska podczas której odczytaliśmy otrzymame kartki z życzeniami, utrwalaliśmy poznane piosenki i graliśmy w grę planszową „Pełny kurnik” otrzymaną podczas Hufcowego Dnia Myśli Braterskiej.

Z utęsknieniem oczekujemy na następny radosny taki dzień.

 Galeria                                                               

dh Marta Kulmaczewska pwd Monika Mróz