http://www.soswsokolka.pl/images/dbi_2013a.jpg

Jak co roku, do wspólnej idei bezpiecznego Internetu dla dzieci i młodzieży przyłączyła się także Polska. Tegoroczna kampania Dnia Bezpiecznego Internetu ruszyła 5 lutego pod hasłem „Serfuję. Respektuję.” Tematem przewodnim tegorocznej akcji były prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Podczas tegorocznych obchodów DBI organizatorzy szczególną uwagę poświęcili temu, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.

W tym roku nasza placówka przyłączyła się do kampanii Dnia Bezpiecznego Internetu już po raz 5. Trwała ona przez cały miesiąc luty. Nasze działania  opierały się głównie na akcji informacyjnej oraz zajęciach z wykorzystaniem materiałów multimedialnych udostępnionych przez organizatorów krajowych. Przygotowaliśmy ulotki i gazetkę dla rodziców o tematyce dotyczącej bezpieczeństwa w sieci. Rozwiesiliśmy plakaty promujące ideę DBI w całej szkole. Przeprowadziliśmy również zajęcia edukacyjno-wychowawcze dla uczniów wszystkich klas. Szczególnym zainteresowaniem starszych uczniów cieszyły się filmy oraz komiksy, najmłodsi oprócz bajki o Internecie otrzymali tematyczne malowanki.

Organizatorem akcji w naszej placówce była p. Ewa Wińska we współpracy z wychowawcami klas. To nie ostatnie zadania tego typu, w których bierzemy udział, zamierzamy kontynuować podjęte działania również za rok.

Wszelkie informacje o przebiegu Dnia Bezpiecznego Internetu 2013 publikowane są w serwisach www.dbi.pl oraz www.dzieckowsieci.pl. Dzieci znajdą też informacje o DBI w serwisie www.sieciaki.pl.