http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie”.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1252/274985373_365938441858857_5244043669573452464_n_1_copy.jpgW dn. 09.03.2022r. uczniowie z klas PDP Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce pod opieką: p. Doroty Kozaczyńskiej, p. Magdaleny Słyż i p. Marty Kawrygo-Leonowicz miały możliwość uczestniczyć w wycieczce do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy. Muzeum zachwyciło nas niezwykłym bogactwem ekspozycji. Dzięki zgromadzonym eksponatom i ciekawej opowieści pani przewodnik mogliśmy się przenieść w rejony polarne i poznać żyjące tam zwierzęta, odwiedziliśmy również gorące tropiki, a nawet cofnęliśmy się w czasie, aby zobaczyć jak kształtowało się życie na Ziemi. Z bliska podziwialiśmy zwierzęta i ptaki żyjące w Polsce.

Jak powiedział Adam Mickiewicz „ Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”, dlatego druga część wycieczki miała za główny cel kształtowanie samodzielności osób niepełnosprawnych intelektualnie. Taka gotowość do podejmowania wyzwań i pokonywania różnych przeszkód między innymi strachu czy lęku, to ważna potrzeba rozwojowa. Nie lada wyzwaniem uczestników wycieczki, było więc samodzielne złożenie zamówienia w restauracji McDonald’s. Uczniowie mogli liczyć na wzajemną pomoc kolegów i koleżanek. Z zadaniem poradzili sobie wspaniale!

Bardzo dziękujemy za ten dzień pełen emocji i wrażeń!!!

Galeria 

Marta Kawrygo-Leonowicz, Magdalena Słyż, Dorota Kozaczyńska