http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1255/1.jpg„Trudniejsze życie, piękniejszy świat”
Maja Chmiel - Zespół Downa
21 marca 2022 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa - święto obchodzone corocznie z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Celem obchodów jest kształtowanie postawy wrażliwości na potrzeby człowieka, kształtowanie postaw szacunku, tolerancji i akceptacji osób z niepełnosprawnościami, ukazanie osób z zespołem jako w pełni wartościowych i pięknych. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa nałożyliśmy kolorowe skarpetki, które są symbolem Zespołu Downa będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego pod postacią dodatkowego chromosomu pary 21.
Podczas naszego świętowania obejrzeliśmy prezentację „Jestem taki sam/sama jak Ty - no i co że mam Zespół Downa” z udziałem naszych uczniów. Zwieńczeniem święta był występ grupy Cyrkplozja z Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Różanymstoku łącząca elementy sztuki cyrkowej z fire show pod kierunkiem Anny Wojszel.
Wszystkim świętującym życzymy zdrowia, miłości, życzliwości i radości każdego dnia.
Organizatorki: Ewa Wińska, Julita Nelke, Grażyna Tymoszuk