http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1259/received_1039543216942818_copy.jpeg1 kwietnia, jak co roku obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tym razem włączyliśmy się w ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny: „W cudownym świecie z Wami- Niebieskimi Motylami”.

Celem głównym projektu i obchodów święta jest poszerzanie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu.

Zadaniami, które wykonaliśmy w ramach projektu i działań własnych to: czytanie i omawianie opowiadań i książek dotyczących spektrum autyzmu, zakładanie niebiskich ubrań,  przygotowanie gazetki na szkolnym korytarzu, wykonanie dużych błękitnych motyli, które ozdobiły nasze szkolne okna,  wykonaliśmy prace plastyczne z błękitnymi motylami, będącymi przewodnim motywem obchodów Dnia Świadomości Autyzmu, wykonaliśmy „niebieskie” zdjęcia w czasie obchodów celem solidarności z osobami ze spektrum autyzmu, odbyliśmy także „Spacer dla Autyzmu” wokół szkoły niosąc i powiewając niebieskimi balonami, grając na instrumentach, zawieszając niebieskie balony na ogrodzeniu szkolnym, aby obwieścić społeczeństwu bycie razem w tym i każdym innym dniu z osobami ze spektrum autyzmu. 

Galeria 

  Organizatorki