http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

„Alleluja biją dzwony! Alleluja echo głosi!

Chrystus bowiem Zmartwychwstały w serca nasze pokój wnosi!!

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1263/dsc_0662_copy.jpg13.04.2022 r. w naszym Ośrodku tradycyjnie jak co roku, odbyło się Spotkanie Wielkanocne, przygotowane przez wychowawców internatu pod przewodnictwem p. kierownik B. Tur, na które przybył przedstawiciel Duszpasterstwa Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Osiedlu Zielonym- ks. Józef Kuczyński. Celem spotkania było wspólne kultywowanie tradycji polskich związanych z obchodami najstarszego i najważniejszego ze wszystkich świąt chrześcijańskich – Święta Wielkiej Nocy.
Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia „Misterium Męki Pańskiej” w wykonaniu naszych wychowanków, którzy przedstawili zebranym fakty z ostatnich godzin z życia Chrystusa i jego Zmartwychwstanie, które wprawiło wszystkich w stan refleksji i zadumy.

Kolejnym punktem uroczystości było obejrzenie inscenizacji przygotowanej przez grupę teatralną poświęconej dawnym tradycjom i obyczajom związanym ze Świętami Wielkiej Nocy pt. „Dyngusiarze przyszli”.

Wreszcie przyszła kolej na świąteczne życzenia dla wszystkich oraz wspólne śniadanie przy stole zastawionym wielkanocnymi przysmakami oraz symboliczne dzielenie się jajkiem.
Nie zabrakło również miłej rozrywki dla wszystkich uczestników w formie wielkanocnych konkursów, w których wszyscy chętni i odważni mogli spróbować swych sił i popisać się zręcznością np. w szukaniu i zbieraniu zagubionych jajek, ozdabianiu, palm wielkanocnych, zbijaniu jajek czy obieraniu jajka na czas. Dla miłośników rozrywek umysłowych były zagadki i quiz o tematyce wielkanocnej. Wszyscy uczestnicy zostali hojnie nagrodzeni słodką niespodzianką.

Podczas wielkanocnego spotkania miało miejsce uroczyste ogłoszenie i podsumowanie wyników konkursu plastycznego ph. „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”.Organizatorzy wręczyli laureatom dyplomy i nagrody rzeczowe. Prace konkursowe- pisanki zostały wyeksponowane na wystawie na holu Ośrodka.
Na zakończenie spotkania wszyscy wychowankowie otrzymali od Wielkanocnego Zajączka świąteczne słodycze. Wspólne świętowanie dobiegło końca, kolejna Wielkanoc za rok!

 

Wesołych Świąt!

„Jaj przepięknie malowanych

Świąt wesołych, roześmianych.

W poniedziałek kubeł wody

Szczęścia, zdrowia oraz zgody!

Wesołego Alleluja!”

Galeria

  Beata Boguszewska, Małgorzata Hołownia-Iwanow