http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1266/2_copy.jpgW kwietniowy czwartek klasy 2-3 A i B PDP z wychowawczyniami panią Katarzyną Zalewska i panią Dorotą Kozaczyńską wybrały się do Sokólskiego Ośrodka Kultury, który mieści się w Kamienicy zwanej „Kamienicą Tyzenhauza”. To jeden z najstarszych w mieście budynków z pierwszej połowy XIX wieku. Wybudowana została w stylu klasycystycznym. Głównym celem naszej wyprawy było poznanie historii kamienicy i Antoniego Tyzenhauza, który w dużej mierze przyczynił się do rozwoju naszego miasta. W "Sali Tyzenhauza ”, mogliśmy wczuć się w klimat dawnych czasów, gdyż są tam prezentowane stroje z epoki oraz stylizowane na XVIII wiek meble.
Kolejnym punktem programu było obejrzenie portretów kobiet na Malarskiej Wystawie Prac Magdaleny Talmon.
Katarzyna Zalewska