http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

logo_18_mm_bil.png

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1288/img_20220523_163847_copy.jpgUczniowie z SOSW w Sokółce i Verkiu mokykla – daugiafunkcis centras w Wilnie realizują projekt „Perły Podlasia drogą do integracji” dofinansowany ze środków MEiN w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. 23 maja zaczęło się tygodniowe spotkanie obu grup w Sokółce. Wspólne poznawanie wielokulturowości Podlasia rozpoczęły zajęcia integracyjne mające na celu zapoznanie uczestników ze sobą. Poznanie imion oraz późniejsze zabawy przy muzyce rozluźniły atmosferę oraz pozwoliły otworzyć się na warsztaty z wykorzystaniem bum-bum rurek. Spotkanie z koordynatorami szkolnymi umożliwiło omówienie efektów pracy w swoich grupach narodowych, plakatów dotyczących krajów pochodzenia beneficjentów, dokładnego przebiegu działań oraz przydziału zadań uczestnikom na poszczególne dni. W doskonałych humorach beneficjenci udali się na boisko przy ZSZ aby przy wspaniałej widowni i kibicach w postaci wychowanków internatu SOSW stoczyć zaciętą walkę w meczu piłki nożnej. Satysfakcjonujący wynik remisowy nastawił pozytywnie i tchnął dobrą energię potrzebną na trening Taekwondo. Zajęcia umożliwiły poznanie podstaw tej sztuki walki, rozładowanie stresu i napięcia poprzez liczne ćwiczenia fizyczne. Interakcje, wzajemna pomoc, wypracowanie minimum zaufania do siebie sprawiły, że uczestnicy momentami rozumieli się bez słów. Zmęczeni, ale pełni endorfin udali się na zasłużony odpoczynek.

Łączna kwota dofinansowania to 18 867,49 złotych. Projekt został opracowany w oparciu o priorytet Propagowanie polsko-litewskiego dziedzictwa historyczno-kulturowego oraz dialogu na rzecz współpracy, tolerancji, otwartości, lepszego zrozumienia i poznania się pomiędzy młodzieżą polską i litewską.

Projektowe działania poprowadzili: p. Monika Grusznis, p. Edyta Kondrat, p. Zuzanna Szarkowska-Czeczko, p. Urszula Drewniak, p. Sylwester Pakuła, p. Tomasz Leszkowicz CSA TEAM LIPSK, p. Dorota Kozaczyńska oraz p. Zenon Muszyński.

Galeria