http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

             “Jedynym sposobem na zachowanie zdrowia jest jedzenie tego, czego nie chcesz,                     picie tego, czego nie lubisz, i robienie tego, czego nie chcesz”

Mark Twain

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1276/284312295_1067382000580689_692229114024746456_n_1_copy.jpgDnia 19.05.2022r w internacie SOSW odbyły się zajęcia p.h. "Uczta dla zdrowia".  Zajęcia przeprowadziły panie Beata Żółtko i Marta Kulmaczewska. Celem zajęć było: kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania się, wyrabianie świadomości wpływu owoców i warzyw na utrzymanie dobrego zdrowia, promocja zasad racjonalnego odżywiania się i stosowanie ich w życiu codziennym, integracja czerech zespołów grupowych oraz społeczności internatu. Na początku wychowankowie obejrzeli prezentację multimedialną o tematyce zdrowego odżywiania. Następnie organizatorki zaprosiły wychowanków do wspólnych zabaw i aktywności np: „Układanie haseł o zdrowiu” - w zdrowym ciele zdrowy duch” , „Igrzyska zdrowia”, „Wiem, co jem?”, „Ruch to zdrowie”, „Kto pierwszy – ten lepszy”, „Czy znasz swoje ciało?”. Nie obyło się bez zagadek i krzyżówki. Ciekawą i atrakcyjną formą była zabawa „Magiczny talerz” z próbkami do degustacji -  próbek „zdrowej” i „niezdrowej żywności”. Wychowankowie to zadanie wykonywali z zawiązanymi oczami. Było to dla nich ciekawe polisensoryczne dośwadczenie. Wszyscy uczestnicy  byli zadowoleni i wyrazili chęć zadbania o zdrowy styl życia.

Galeria 

 Beata Żółtko, Marta Kulmaczewska