http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/teatr_calineczka.jpgW dniu 31 maja 2022r. o godz. 11.30 nasi uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Calineczka” na podstawie baśni Hansa Chrystiana Andersena, który przygotował Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Sztukę na podstawie oryginału opracowała Marta Guśniewska. Calineczka zostaje porwana przez Ropuchę szukającą żony dla syna. Potem porywa ją zakochany Chrabąszcz, a na koniec trafia do norki Myszy, gdzie znajduje schronienie. Mysz chce wydać ją za mąż za Kreta. Podczas swej wędrówki dziewczynka spotyka negatywne, egoistyczne postacie, które narzucają jej swoją wolę. Podczas długiej drogi musi się z nimi mierzyć. Calineczka jest opowieścią o dorastaniu i marzeniach oraz poszukiwaniu własnej ścieżki. To przedstawienie o nauce słuchania swoich marzeń.                                            Nasi widzowie z uwagą śledzili losy bohaterki. Na koniec nagodzili brawami wszystkich aktorów                                         

Ełzbieta Januszko-Szymaniuk Marta Januszkiewicz