http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_98/dsc08674.jpg „Alleluja biją dzwony!

Alleluja echo głosi!

Chrystus bowiem Zmartwychwstały

W serca nasze pokój wnosi!”

26.03.2013 r. w naszym Ośrodku tradycyjnie jak co roku, odbyło się Spotkanie Wielkanocne, przygotowane przez wychowawców internatu, pod przewodnictwem p. kierownik B. Tur. Celem spotkania była nie tylko integracja całej społeczności naszej placówki, ale też wspólne kultywowanie tradycji polskich związanych z obchodami najstarszego i najważniejszego ze wszystkich świąt chrześcijańskich - Święta Wielkiej Nocy.

Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia „Misterium Męki Pańskiej” w wykonaniu naszych wychowanków, którzy w niezwykły sposób przedstawili zebranym fakty z ostatnich godzin z życia Chrystusa i jego Zmartwychwstanie, które wprawiło wszystkich w stan refleksji i zadumy.

Wreszcie przyszła kolej na świąteczne życzenia dla wszystkich, spotkanie przy stole zastawionym wielkanocnymi przysmakami oraz symboliczne dzielenie się jajkiem.
Nie zabrakło również miłej rozrywki dla wszystkich uczestników w formie wielkanocnych konkursów, w których wszyscy chętni i odważni mogli spróbować swych sił i popisać się zręcznością np. w obieraniu wielkanocnych jaj, ozdabianiu pisanek, palm czy pakowaniu wielkanocnego koszyka. Dla miłośników rozrywek umysłowych były zagadki i quiz o tematyce wielkanocnej. Wszyscy uczestnicy zostali hojnie nagrodzeni słodką niespodzianką.

Na zakończenie spotkania kadra Ośrodka została obdarowana wiosennym kwiatkiem w doniczce, a wychowankowie otrzymali od Wielkanocnego Zajączka świąteczne słodycze. Wspólne świętowanie dobiegło końca, kolejna Wielkanoc za rok!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania oraz zdjęć dekoracji kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wykonanej w naszym ośrodku.

Wesołych Świąt!

„Jaj przepięknie malowanych

Świąt wesołych, roześmianych.

W poniedziałek kubeł wody

Szczęścia, zdrowia oraz zgody!

Wesołego Alleluja!”