http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1284/img_20220613_105319_copy.jpg W poniedziałkowe przedpołudnie, dnia 13 czerwca uczniowie klasy I SPU i VII-VIIIC SPU udali się na wycieczkę do białostockiego ogrodu zoologicznego. Akcent ZOO mieści się w Parku Konstytucji 3 Maja i powstało w latach 60-tych XX w. pełniąc funkcję tymczasowego miejsca służącego do przechowywania zwierząt. Większą jego część zamieszkują zwierzęta parzystokopytne: żubr, kuc szetlandzki, osioł, muflon. Ponadto w ogrodzie znajdują się takie zwierzęta jak: niedźwiedź brunatny, ryś europejski oraz ptaki: puchacze, puszczyki, myszołów.  Uczniowie z zainteresowaniem i zachwytem obserwowali zachowania zwierząt. Obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej stanowiły główny cel wyjazdu. Ponadto wycieczka do zoo była okazją do utrwalenia reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej.

Galeria

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Marta Januszkiewicz, Monika Mróz