http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1300/dsc_6047_copy_copy.jpgWłaśnie został rozstrzygnięty 52 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Pentel, sponsorowany przez japońską fundację wspierającą edukację artystyczną (Biiku Bunka Kyokai) we współpracy z: Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii, Ministerstwem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, gazetą Yomiuri Shimbun, Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Stowarzyszeniem Japońskiej Edukacji Artystycznej oraz firmą Pentel Co., Ltd. Co roku na konkurs napływa 130 000 prac z całego świata. Organizatorzy zachęcają uczestników do nieszablonowych rozwiązań plastycznych, rozbudzania wrażliwości, inspirowania do działania, odkrywania talentów u młodych artystów.

Prace konkursowe pozwalają poznać wolny od uprzedzeń, przepełniony szczerością, miłością i magią świat dziecka ukazany za pomocą kredek, ołówka i farb. W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym wyróżnione dzieci otrzymują prestiżowe medale i certyfikaty, które stanowią dowód uznania i motywują do dalszej pracy twórczej!

Już kolejny raz nasi uczniowie udowadniają, że są bardzo uzdolnieni plastycznie i zajmują wysokie miejsca. Tym razem jurorzy docenili pracę plastyczną wykonaną przez Małgorzatę Łowczecką pod opieką artystyczną Sylwii Szomko. pt. „Friends” przyznając nagrodę GOLD. Warto przypomnieć, że tegoroczny sukces jest powtórzeniem ubiegłorocznego, w którym nasz uczeń Kamil Zawadzki pod opieką Sylwii Szomko również otrzymał nagrodę GOLD. Jest nam bardzo miło, że mamy tak uzdolnioną młodzież, która osiąga wysokie wyniki w konkursach. Życzymy do dalszych sukcesów!

Galeria 

Sylwia Szomko