https://www.soswsokolka.pl/images/img_20220927_090148.jpgDnia 27 września 2022 roku uczniowie klasy I-III SPU oglądali pierwszą w tym roku szkolnym transmisję teatru internetowego na podstawie bajki Czesława Janczarskiego.
Propozycja Teatru Lalek Arlekin z Łodzi to opowieść o tym, co w życiu najistotniejsze, mianowicie o przyjaźni i pomaganiu.

„Miś Uszatek” Czesława Janczarskiego to klasyka polskiej literatury dziecięcej. Pluszowy niedźwiadek, którego przygody doczekały się filmowej realizacji w łódzkim studio animacji Se-ma-for, zawładnął niegdyś wyobraźnią dużych i małych na całe dekady. Dobrze byłoby, gdyby Miś Uszatek, jego mikroświat i świat jego wartości stanowił znowu element codzienności odwiedzających teatr widzów. Inspiracją do powstania sztuki „Wielka zagadka Misia Uszatka” była postać stworzona przez Czesława Janczarskiego (autor) i Zbigniewa Rychlickiego (ilustrator).  Jej autor, znany dramaturg i reżyser Maciej Wojtyszko, stworzył dla tej postaci zupełnie nową historię, z zachowaniem ducha pierwowzoru. Z tej nowej historii uczniowie mogli zaczerpnąć przykład, jak nadmierne korzystanie z gier w telefonie komórkowym zabiera czas oraz przyjaciół.

Marta Januszkiewicz 

Elżbieta Januszko-Szymaniuk