https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1324/img_20220927_184229_copy.jpgRozbudzenie samorządności u wychowanków, to jedno z podstawowych założeń wychowawczych.  

W myśl tej zasady 27 września w internacie SOSW odbyły się wybory  do Młodzieżowej Rady Internatu. Kandydowało 6 wychowanków, których zadaniem było wykonanie plakatu z programem wyborczym i prezentacja go podczas wyborów.   

Wyborcom został przedstawiony porządek zebrania, regulamin oraz objaśniono zasady głosowania. Nad całością, prawidłowym przebiegiem wyborów oraz liczeniem głosów  czuwała Komisja Wyborcza i Komisja Skrutacyjna.   

W głosowaniu brało udział 26 wychowanków. Spośród 6 kandydatów startujących  w wyborach wyłoniono 5 osób, które zdobyły największą liczbę głosów całej społeczności.

W wyniku demokratycznych wyborów, członkami MRI na kadencję 2022/2023 azostali wychowankowie: Mirosław, Agnieszka, Zofia,Natalia,Agnieszka U. Natomiast opikunami MRI z tą samą liczbą głosów zostały p.Zyta Biernacka i Beata Żółtko.Kampanię oraz wybory przygotowały i przeprowadziły -pani Beata Boguszewska i Beata Żóltko.

 Galeria

Beata Żółtko