http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1333/received_646069793565111_copy.jpegW roku szkolnym 2022/2023 w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce realizowana jest kolejna edycja Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024.Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Sokółce nasz ośrodek otrzymał innowacyjny sprzęt do treningu uwagi słuchowej, oparty o założenia metody prof.  Alfreda Tomatisa, stworzony przez firmę Young Digital Planet we współpracy z Mozart-Brain-Lab i Instytutem Atlantis w Sint-Truiden w Belgii. Efekty terapii prowadzonej z wykorzystaniem tego sprzętu to m.in: lepsza koncentracja uwagi, poprawa pamięci, bogatsze słownictwo, poprawa płynności mowy, lepszy słuch, otwarcie na kontakt z innymi i wiele, wile innych. Terapeuci, którzy będą prowadzić zajęcia Uwagi Słuchowej Pro wg. A Tomatisa w ośrodku to Marta Kawrygo-Leonowicz ,Sylwia Szomko i Monika Grusznis.

Serdeczne podziękowania kierujemy szczególnie w stronę Pana Piotra Rećko – Starosty Sokólskiego, bez wsparcia, którego otrzymanie sprzętu nie byłoby możliwe. Dziś w Ośrodku nastąpiło uroczyste przekazanie sprzętu, w którym uczestniczył Wicestarosta Powiatu Sokólskiego – Jerzy Białomyzy.
Koordynatorkami projektu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce są panie Marta Kawrygo-Leonowicz i Zuzanna Szarkowska-Czeczko.