http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1331/img_20221012_1700041_copy.jpg„Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”- II edycja programu w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Sokółce „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny” jest programem Kulczyk Foundation i marki Rossmann. W roku szkolnym 2022/2023 realizowana jest II edycja programu. Tym razem uczestniczą w nim 224 szkoły z całej Polski, do których łącznie trafiło ponad 1,6 miliona podpasek. Zapewniono w nich roczny zapas podpasek dla uczennic. Nasz Ośrodek uczestniczy w tym programie pierwszy raz. W każdej szkole biorącej udział w projekcie funkcjonować będzie „Wolontariat Kulczyk Foundation”, dzięki któremu uczennice- wolontariuszki będą promowały wiedzę o menstruacji i dążyły tym samym do tego, by odtabuizować temat wśród swoich koleżanek i kolegów. Nauczyciele z kolei otrzymają specjalnie opracowane materiały edukacyjne dotyczące dojrzewania i menstruacji, które będą omawiali z uczennicami i uczniami na godzinach wychowawczych i lekcjach wychowania do życia w rodzinie.
Koordynatorki programu w SOSW: Małgorzata Hołownia- Iwanow, Beata Boguszewska