https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1334/312231734_533986072066843_2937292147685700648_n_copy.jpgNauka może być przyjemna i ciekawa. Pomimo pochmurnego poranka wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na wyjazd do Białegostoku, do Planetarium. Stanowi ono wraz z Obserwatorium Astronomicznym UwB unikalny edukacyjny kompleks „astronomiczny”.
Znajduje się na pierwszym piętrze sześciokondygnacyjnego, oryginalnego, w formie wieży, budynku.
Do dyspozycji odbiorców jest tam specjalna kameralna sala z półsferycznym ekranem o średnicy 7 metrów i nowoczesnym system cyfrowej projekcji typu fulldome.
W komfortowych warunkach, na specjalnych odchylanych fotelach, mogliśmy poznawać tajemnice otaczającego nas świata oglądając film „Wszechświat i cała reszta”. Odbyliśmy dzięki niemu niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni zgłębiając tajemnice Kosmosu.
Mieliśmy także możliwość obejrzenia kompleksu akwariów i terrariów, dzięki którym poznaliśmy przedstawicieli fauny i flory kilku kontynentów. Podziwialiśmy m.in. ryby mieszkające w jaskiniach oraz piękne kolorowe żaby.
W wycieczce brali udział uczniowie z kl.6-8 SPL pod opieką p.Lili Zajkowskiej, kl.1-3 PDP pod opieką p.Katarzyny Zalewskiej, Kl.3PDP pod opieką p. Doroty Kozaczyńskiej.
Niezapomniane wrażenia nieba pełnego gwiazd i galaktyk zostaną z nami na długo.