http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1336/c5_copy.jpg

W poniedziałek 24 października , w ramach projektu "Nowe formy terapii w przedszkolu, drogą do większej samodzielności" odbyła się w naszej placówce druga część szkolenia z obsługi rewolucyjnego urządzenia „Cyber-oka”, w którego posiadaniu jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.
Urządzenie to cztery diody zamieszczone w rogach monitora oraz rejestratora, które odbijając światło w rogówce oka są w stanie ustalić gdzie osoba siedząca przed monitorem się wpatruje. Badany reaguje oczami na wyświetlane obrazy i w ten sposób jest w stanie wskazać odpowiedzi czy przekazać informacje. System wyposażono w multimedia, które stanowią gotowy do pracy materiał diagnostyczno-terapeutyczny. Dodano także możliwość umieszczania własnych treści, aby można było dostosować je do indywidualnych potrzeb użytkowników. Urządzenie nie tylko wspiera komunikację, ale przede wszystkim stymuluje funkcje poznawcze, poprawia koncentrację i koordynację wzrokową.
Przez krótką chwilę podczas szkolenia, mieliśmy okazję zobaczyć jak jeden z naszych przedszkolaków pracuje z wykorzystaniem tego fantastycznego sprzętu. Pawełek doskonale sobie poradził i zasłużył na nasze wielkie brawa.

Galeria 

Edyta Kondrat