http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1350/1_t2.jpghttps://www.soswsokolka.pl/images/394-9516.jpgSOSW w Sokółce jest beneficjentem programu rządowego Laboratoria Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum Gov Tech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ośrodku inauguracja tego programu miała miejsce we wrześniu 2022. Dotychczas uczniowie mieli możliwość poznać zasady bezpiecznego użytkowania zakupionego sprzętu, poszukać inspiracji i zaplanować prace podczas kolejnych miesięcy.

W październiku uczniowie pracowali z drukarką 3D, natomiast w listopadzie skupili się na wykorzystywaniu pracowni krawieckiej. Została ona doposażona o mnóstwo nowych zestawów nici, igieł, guzików, woreczków do ozdabiania, żelazka i deski do prasowania, maszyny do szycia oraz meble przeznaczone do przechowywania tych materiałów. Podczas lekcji techniki, funkcjonowania osobistego i społecznego, zajęć rozwijających kreatywność oraz zajęć rozwijających zainteresowania uczniowie przygotowywali bransoletki, drobne ozdoby, ćwiczyli umiejętności nawlekania igły, nawijania włóczki, prasowania. Mając na uwadze obchody Narodowego Święta Niepodległości uczniowie korzystając z dostępnych materiałów przygotowali piękne kotyliony, które ozdobiły ich ubrania podczas uroczystego apelu w dn. 10.11.2022. Efekty prac zachwyciły wykonawców i rozbudziły w nich chęci na kolejne zajęcia tego typu.

Zdjęcia

Urszula Drewniak