https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1367/received_5819736314739300_copy.jpegDnia 10.11.2022 roku w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 104. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Część artystyczna, oparta na prezentacji multimedialnej wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę

11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy, składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Ponadto w trakcie trwania apelu w ramach akcji MEN „Szkoła do hymnu” cała społeczność odśpiewała hymn państwowy „Mazurka Dąbrowskiego”.
Drugą część spotkania stanowiło pasowanie przedszkolaków oraz uczniów klas pierwszych, którzy tego dnia zostali uroczyście włączeni przez panią Dyrektor do społeczności szkolnej. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Przedszkolakom oraz uczniom życzymy dobrego i spokojnego roku szkolnego 2022/2023.
M. Januszkiewicz, M. Kawrygo-Leonowicz, E.Januszko-Szymaniuk,
E. Kondrat, S. Szkomko, M. Grusznis, A. Gieniusz