http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

logo_lasy_pastwowe.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1357/img20221102124015_copy.jpgW listopadzie 2022r. uczniowie klasy 6-8spl uczestniczyli w zajęciach pt. „Leśniczy – gospodarz lasu” poprowadzonych w ramach Projektu Edukacyjnego „Drewno jest z lasu” oraz zajęć z zakresu doradztwa zawodowego dla klasy VII i VIII szkoły podstawowej.
Podczas zajęć uczniowie obejrzeli film edukacyjny o lesie oraz mieli okazję rozpoznać przyniesione w koszu dary lasu (wykorzystując zmysł dotyku, słuchu, wzroku, węchu, a więc dotknąć, ścisnąć, poszeleścić, sprawdzić zapach, ciężar itp.). Następnie uzupełnili krzyżówkę odwołując się do zdobytej wiedzy. Kolejne zadanie polegało na poznaniu zawodu leśniczego, charakteru jego pracy oraz podstawowych narzędzi wykorzystywanych do pracy w lesie. Zajęcia miały charakter aktywny i podobały się uczestnikom.
Elżbieta Januszko-Szymaniuk