http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

W czwartek 24 listopada 2022 roku cała społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka w Sokółce uczestniczyła w dorocznej Spartakiadzie Szkolnej pod hasłem „Aktywniej razem!”. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatowy Piotr Rećko.
Celem spartakiady jest wyzwalanie aktywności ruchowej dzieci i młodzieży, propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie postaw społecznych opartych na zasadzie „fair play”, edukacja porzez zabawę i sport, stwarzanie uczestnikom możliwości przeżywania radości i dumy ze swoich osiągnięć i rozwijania potencjalnych możliwości.
Zawody sportowe tradycyjnie rozpoczął marsz po koronie hali sportowej przy hymnie spartakiady: „Dzieciom też coś od życia się należy”. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Pani Dyrektor Elżbieta Szomko. Rozgrzewkę przygotowali i przeprowadzili wolontariusze Zespołu Szkół w Sokółce wraz ze swoim opiekunem. Następnie zawodnicy przystąpili do realizacji konkurencji sportowych z elementem rywalizacji. Były tam między innymi: skoki w workach, bieg slalomem na czas, wyścigi z materacem, rzut woreczkiem do celu, bieg z okrążeniem pachołka. Nie lada wyzwaniem był bieg pod płotkami.
Każdy mógł zmierzyć się z samym sobą, sprawdzić swoje możliwości, pokonać słabości i dobrze się bawić. Mniej sprawnych uczniów wspierali nauczyciele i wolontariusze LO. Uczniowie starszych klas rozegrali Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Ośrodka. Zwycięzcy – I miejsce Natalia K. z VII klasy szkoły podstawowej, II miejsce – Agnieszka M. z III klasy szkoły branżowej, III miejsce Tomasz SZ. z klasy V szkoły podstawowej. Wszyscy otrzymali pamiątkowe puchary z rąk Pani Dyrektor. Prowadzeniem ciekawych gier z zakresu sportów umysłowych zajęła się Lila Zajkowska. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się trening boksu prowadzony przez Patrycję Woronowicz. Błyskotliwym komentatorem sportowym była Katarzyna Zalewska. Było też stanowisko malowania twarzy prowadzone przez Elżbietę Rapieiej oraz uatrakcyjnianie zabaw zorganizowane przez grupę cyrkową z Różanegostoku.
Po zmaganiach w zakresie konkurencji spartakiady wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z uciech sportowych na „dmuchańcach” w postaci ściany wspinaczkowej i zjeżdżalni. To był strzał w dziesiątkę. Wspaniała zabawa! Aby skorzystać ze zjeżdżalni trzeba było wspiąć się po specjalnej drabince na sam szczyt. Wyczyn to nie lada. Kilkusekundowy zjazd dostarczał niesamowitych wrażeń. Zabawa była tak przednia, że nie można było sobie odmówić kolejnego zjazdu.
Na zakończenie spartakiady każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal.
To był radosny, pełen sportowych wrażeń dzień!
Galeria 
Organizatorzy:
Dorota Kozaczyńska
Julita Nelke
Elżbieta Margielewicz