http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_105/dsc09016.jpg

24.04.2013r. w naszej placówce odbyła  się ogólnoszkolna impreza pod hasłem „KOCHAMY PRZYRODĘ” w ramach Dnia MatematycznoPrzyrodniczego  oraz Dnia Ziemi. Organizatorami byli: Zespół MatematycznoPrzyrodniczy - Elżbieta Margielewicz, Koło Ekologiczne - Katarzyna Bubieniec oraz Koło Teatralne „Maska” – Beata Boguszewska i Małgorzata Hołownia–Iwanow.
Zgromadzeni uczniowie i nauczyciele  zostali przywitani słowami wiersza pt. „Wiosna” Cz. Janczarskiego.

Przedstawiciel koła ekologicznego zapoznał zebranych z rysem historycznym obchodów Światowego Dnia Ziemi. Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony jest pod hasłem „Elektroodpady - proste zasady”.

Następnie  odbyła się inscenizacja – teatrzyk ekologiczny w wykonaniu nauczycieli -  organizatorów pt. „Pies Pucuś daje rady, jak segregować  butelki i odpady”. Odbył się również turniej wiedzy o tytuł „Asa wiedzy o przyrodzie i ekologii” poprowadzony przez p. E. Margielewicz i p. K. Bubieniec. 

Uczestnicy turnieju zdobyli kolejno:
I miejsce - Izabela Matyskiel
II miejsce - Adrian Gilewski
III miejsce - Ewa Kasiańczuk.


Otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez p. E. Margielewicz. Wszyscy chętni uczniowie odpowiadali również na zagadki. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymali książeczki do kolorowania z historyjką wystawioną w teatrzyku ekologicznym o psie Pucusiu.

Wspólnie spędzony czas minął w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Zdjęcia