http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1385/img_8199_copy.jpgW dniu 1 grudnia 2022 roku odbyła się wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Udział w niej wzięli uczniowie klasy 7-8spl oraz 1-3 BI w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Nasi wychowankowie wysłuchali opowiadania na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, a następnie oglądali i przymierzali elementy wyposażenia stroju policjanta (kajdanki, kask, czapkę, kamizelki, lizaki). Uczniowie z chęcią zwiedzili siedzibę naszej Policji, w tym areszt. Największą radość sprawił wszystkim policyjny radiowóz, do którego można było wsiąść i włączyć sygnały dźwiękowe i świetlne.

Spotkanie z psem policyjnym wyszkolonym do tropienia ludzi oraz z jego opiekunem było kolejną atrakcją przygotowaną przez gospodarzy. Padło dużo pytań dotyczących służby psa w policji oraz pracy jego partnera. Na zakończenie wysłuchaliśmy krótkiego wykładu pani dzielnicowej na temat podstawowego wyposażenia funkcjonariusza oraz jego codziennych zajęć związanych z niesieniem pomocy mieszkańcom naszego miasta.

Wizyta na Komendzie przybliżyła nam trudny i odpowiedzialny zawód policjanta, uświadomiła nam, jak jest on ważny i potrzebny dla naszego bezpieczeństwa.

„…Jesteśmy pełni szacunku i podziwu dla Waszej pracy” – podziękowali nasi wychowankowie za bardzo ciekawe spotkanie. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Galeria 

Elżbieta Januszko-Szymaniuk