http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W dniu 25 listopada 2022 roku uczniowie klasy 4-5spl, 6spl oraz 8spu wzięli udział w kolejnej internetowej transmisji iTeatru. Zespół Teatru Maska z Rzeszowa przedstawił spektakl pt. "Hachiko". To historia o niezwykłej przyjaźni i przywiązaniu psa do człowieka, która wydarzyła się naprawdę prawie 100 lat temu w Japonii. Bohater przestawienia to pies rasy akita o imieniu Hachiko. Przyszedł na świat podczas trwającej kilka dni śnieżycy w Odette w prefekturze miasta Akita. Psa łączyła niezwykła przyjaźń z jego panem. Bardzo silna tęsknota i przywiązanie spowodowały, że przez 10 lat przychodził i czekał na powrót swego właściciela na peronie, na którym widział go po raz ostatni.  Dziś jego pomnik jest obowiązkowym punktem dla turystów zwiedzających Tokio.

Smutna historia Hachiko bardzo wzruszyła naszych uczniów. Każdy z nas chciałby mieć tak wiernego przyjaciela.

 Elżbieta Januszko-Szymaniuk