http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1376/27_t2.jpg6 grudnia to dla nas kolejny, intensywny i radosny dzień. Korzystając z zaproszenia odwiedziliśmy dzisiaj Starostwo Powiatowe w Sokółce, aby wspólnie bawić się z okazji Mikołajek. Powitani przez Starostę Sokólskiego Piotra Rećko oraz p. Ewę i Zbigniewa Dębko zasiedliśmy w sali konferencyjnej, gdzie na co dzień odbywają się ważne spotkania. My spotkaliśmy się z autorką i ilustratorką książek dla dzieci panią Anną Kropiewnicką. Podczas zajęć, autorka opowiadała o bohaterach swoich książek, prezentowała wiersze i rymowanki, włączała dzieci do czytania uczestniczącego. Wszyscy chętnie i aktywnie braliśmy udział w zajęciach, za co na koniec otrzymaliśmy niespodzianki od autorki: zakładki i kolorowanki nawiązujące do treści jej książeczek.

Kolejnym bardzooo miłym gościem, którego spotkał i przyprowadził do nas Wicestarosta Jerzy Białomyzy, był św. Mikołaj. W zabawny i rubaszny sposób rozmawiał on z dziećmi oraz obdarował je pięknym kalendarzami Powiatu Sokólskiego. Spotkanie z Mikołajem dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń, o czym opowiadaliśmy jeszcze po powrocie do szkoły.

To nie koniec atrakcji, ponieważ organizatorzy zaplanowali zwiedzanie budynku Starostwa. Z ciekawością zaglądaliśmy do różnych pomieszczeń, gdzie witali nas uśmiechnięci i życzliwi pracownicy. Niecodzienną atrakcją była możliwość odwiedzenia gabinetu Wicestarosty Sokólskiego Jerzego Białomyzego, który pozwolił uczniom zasiąść w jego fotelu.

Na zakończenie Mikołajek moc atrakcji i aktywności zorganizowała nam animatorka pani Elżbieta Rapiej. Były to intensywne, pełne dziecięcych okrzyków radości zabawy z chustą, piłeczkami, balonami, liną i hula hop.

Wszystkim serdecznie dziękujemy! Takie dni to my lubimy! Zapraszamy też w rewanżu do odwiedzenia ośrodka:)

Zdjęcia

Zachęcamy do obejrzenia filmu Wydziału Promocji Starostwa zamieszczonego na facebooku Powiatu.

https://fb.watch/hfmuDhabxM/

Ewa Wińska