http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W dniu 14 grudnia 2022 uczniowie klas 1-3 spl, 1-3spu, 7-8spu, 3 pdp obejrzeli widowisko bajkowe z okazji mikołajek pt. „Calineczka” wystawione przez TV Łańcut Grupę Medialną za pośrednictwem Internetu. Spektakl przygotowany na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena o takim samym tytule opowiada o maleńkiej dziewczynce narodzonej z ziarenka niezwykłego kwiatu podarowanego przez wróżkę. Pewnego dnia Calineczka została porwana przez ropuchę na żonę dla swojego syna. Na szczęście uciec pomógł jej motyl i rybki. Malutka dziewczynka szukając drogi powrotnej do domu spotkała mysz i kreta, który także chciał ją poślubić. Dzięki pomocy jaskółki udało jej się rozpocząć nowe i szczęśliwe życie wśród kwiatów u boku króla elfów. Historia Calineczki uczy nas, że jeśli komuś udzielimy pomocy, to na pewno ktoś nam się odwzajemni, gdy sami będziemy w potrzebie. Spektakl zachwycił ciekawymi kostiumami i tańcem aktorów orazbarwną scenografią. Dzięki temu jedna z najpiękniejszych baśni Andersena na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Elżbieta Januszko-Szymaniuk