http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_106/dsc08902.jpg

„Zajęcia prowadzone wraz z ekomobilem to praktyka, która bawi oraz inspiruje do dalszego poznawania przyrody…, warsztaty z ekomobilem zachęcają uczestników do pogłębiania zainteresowań w zakresie ochrony natury i środowiska” – tak na swojej stronie przedstawia swe cele Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Agro –Gruop.
O sposobach przekazywania swych celów i ekologicznej misji informacyjnej mogliśmy się przekonać 17 kwietnia 2013 roku. W tym dniu w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne w ramach projektu „JEŻOWÓZ - program mobilnej edukacji ekologicznej dla uczniów i nauczycieli".

Lupy, mikroskopy, piasek, ziemia, igły sosnowe, gałązki, liście, a nawet karty pracy, przyjechały do nas autem z wielka podobizną Jeża. Panie ze Stowarzyszenia wykorzystując przeróżne ciekawe i aktywizujące techniki i metody nauczania przybliżały nam świat przyrody, zachęcały do szanowania go i ochrony przed degradującymi go czynnikami. „"Najbardziej podobało mi się obserwowanie pod mikroskopem żywych mieszkańców jeziora ",  „ tak uczyć ,to ja się mogę ”-   cytaty te świadczą o tym jakim ciekawym doświadczeniem były dla naszych uczniów owe warsztaty. W warsztatach uczestniczyli wszyscy uczniowie SOSW.

Warsztaty przygotowała p. Barbara Kuprel – Póżniak i p. Katarzyna Szymczuk ze Stowarzyszenia Agro-Group.  Ze strony SOSW  za przedsięwzięcie odpowiedzialna była p. Zuzanna Szarkowska – Czeczko. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.