http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1389/wm16_copy.jpgTam na choinkach migocą gwiazdy Mikołaj mieszka w chatce małejKrasnale pasą renifery Na śnieżnych łąkach, na polach białych”.

Nic nie przynosi takiego klimatu i magii jak wizyta przed samymi świętami w Wiosce Świętego Mikołaja. Dziś tak wspaniałą przygodę przeżyły przedszkolaki oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Magdalena Słyż, Marta Kawrygo-Leonowicz, Sylwia Szomko, Monika Grusznis i Edyta Kondrat. Już w bramie powitał nas Elf, z katarynką, z której wydobywały się zimowe piosenki i zaprowadził wszystkich na herbatkę i pierniczki. Kolejną atrakcją były tańce z gromadką przyjaciół Świętego Mikołaja, pisanie listu oraz warsztaty robienia pierników. Niemałym zaskoczeniem, była wizyta samego właściciela tej magicznej wioski, którego kochają i mali i duzi, czyli Mikołaja. Każdy uczestnik wycieczki został obdarowany świątecznym podarunkiem. Zwieńczeniem wycieczki był spacer po włościach Mikołaja czyli wizyta w domu, w którym mieszka, na poczcie, gdzie każdy z uczniów sam zaniósł swój list i wrzucił do czerwonej skrzynki. Elfy oprowadziły nas również po mini zoo. Widzieliśmy osiołki, baranki, lamy, gadające papugi, ale największą atrakcją było spotkanie z jednym z reniferów Świętego.
Wizyta w tym niezwykłym miejscu była wspaniałym przeżyciem dla całej grupy i na długo pozostanie w naszej pamięci.
MKLEonowicz