https://www.soswsokolka.pl/images/logo_fundacja_duze_podstawowe_poziomprawa_rgb.jpghttps://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1393/24z_t2.jpegGrupa podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” w Sokółce wyjechała 2 stycznia 2023r. na turnus rehabilitacyjny do Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży „Tratwa” w Steklinku. Wyjazd możliwy był dzięki dotacji z Fundacji PZU na realizację projektu „Wsparcie podopiecznych na turnusie rehabilitacyjnym”. Projekt dotyczy wyjazdu 10-osobowej grupy podopiecznych stowarzyszenia na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny w Steklinku w Ośrodku „TRATWA”. W ośrodku zapewniona jest profesjonalna rehabilitacja i bardzo intensywny, kompleksowy program terapeutyczny w oparciu o najnowsze metody. Program ten dotyczy nie tylko rozwoju ruchowego, ale także sfery poznawczej, emocjonalnej i psychicznej dziecka.

Z powodu infekcji grypowych w styczniu wyjechała 6-osobowa grupa podopiecznych pod opieką rodziców. Wyjazd kolejnej grupy jest zaplanowany w późniejszym terminie.

Projekt będzie sfinansowany ze środków Fundacji PZU oraz przekazanej wygranej z wydania specjalnego programu rozrywkowego „Jaka to melodia?” TVP 1 i pozyskanych środków z 1% podatku od osób fizycznych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Partnerom, którzy pomogli stowarzyszeniu w realizacji zadania: Fundacji PZU, Telewizji Polskiej S. A., Panu Piotrowi Rećko – Staroście Sokólskiemu, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce – Elżbiecie Szomko, wszystkim darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami”.

Zdjęcia

Zarząd
Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami” w Sokółce