http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1399/7_t2.jpg https://www.soswsokolka.pl/images/0.jpgUczniowie klas: 1-3 SPL pani Edyty Kondrat, 1-3 PDP pani Katarzyny Zalewskiej oraz 1-2 PDP pani Magdaleny Słyż dołączyli w tym roku do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja”, w realizacji zadań wspiera ich również pani Marta Kawrygo-Leonowicz. Celem Projektu jest m.in. przybliżenie dzieciom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie oraz rozwijanie zainteresowań dotyczących wybranego kraju. Krajem, który wychowankowie SOSW wspólnie poznają podczas tegorocznej edycji Projektu jest Wielka Brytania.

Wiedzą oni już gdzie na mapie Europy odnaleźć to państwo, poznali jego symbole narodowe, stolicę i jej zabytki, usłyszeli również kilka ciekawostek na temat Wielkiej Brytanii oraz królowej Elżbiety II i króla Karola III. Powstały też bardzo udane portrety władców, przestrzenne modele Big Bena, a także odbyła się nauka liczenia do 10 w języku angielskim.

Aby podsumować zdobytą do tej pory wiedzę uczniowie spotkali się na herbatce u króla Karola III, w którego rolę wcielił się Kubuś. Herbatkę wypiła z nami także Pani Dyrektor, która przyszła w gości z pysznymi ciasteczkami. Tego dnia lekcja minęła nam na snuciu planów odnośnie wycieczki do Wielkiej Brytanii, zaznaczaniu na mapie Londynu miejsc wartych zwiedzenia oraz wspólnym budowaniu Pałacu Buckingham.

Zdjęcia