http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1401/5_copy.jpgW ramach projektu „ Nowe formy terapii w przedszkolu, drogą do większej samodzielności” nasi najmłodsi uczniowie poprzez zabawę uczą się gotować. Nasze zajęcia rozwijają mentalnie i manualnie. Młodzi kucharze w bezpieczny sposób poznają zasady pracy z narzędziami kuchennymi, smaki, aromaty, kolory i kształty. Uczą się zdrowego żywienia, sezonowości w kuchni i stawiają w niej samodzielne kroki. Każde z zajęć to odkrywanie nowych technik kucharskich, praca przy swoim stanowisku, na własnych, bezpiecznych przyborach oraz dużo frajdy. Zajęcia kulinarne uczą także stosowania nowych nawyków, takich jak mycie rąk przed posiłkiem, zachowywania bezpieczeństwa w kuchni oraz utrzymywania czystości w miejscu pracy. W trakcie zajęć dzieci spędzają miło czas. Za każdym razem pokazujemy im dobrą, smaczną i zdrową stronę jedzenia.
Monika Grusznis