/images/photoalbum/album_1419/p1_copy.jpg„Cokolwiek dobrego uczynimy naszemu bliźniemu, zyskuje na tym nasza dusza”.
Kolejny raz nasz Ośrodek wziął udział w V Ogólnopolskim Konkursie Froeblowskim "Kartka na Dzień Kobiet" - edycja 2023.
Zadaniem uczestników było wykonanie kartek z życzeniami na Dzień Kobiet, które przekazywane zostały kobietom Ośrodków Wsparcia w Lublinie, Pacjentkom Oddziału Chirurgii Piersi Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Lublinie oraz Pacjentkom Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie.
Konkurs ten co roku inicjują nauczycielki Katarzyna Małek oraz Małgorzata Wrona z Przedszkola nr 43 w Lublinie. Konkurs cieszy się ogromnym odzewem, tylko w tym roku uśmiech pojawił się na twarzach 1500 Kobiet.
Oczywiście kartki wykonały także nasze przedszkolaki z grupy Żabki wraz z Paniami Sylwią Szomko i Moniką Grusznis. Jednak chęć niesienia uśmiechu była znacznie większa i nauczycielki wraz z Panią Martą Kawrygo-Leonowicz postanowiły kolejny raz zorganizować akcję również w środowisku lokalnym. Kartki wykonane przez dzieci i nauczycielki sprawiły radość kobietom z Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku, Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Krynkach a także kobietom z grupy wsparcia „Przystanek Nadzieja” prowadzonej przez Stowarzyszenie „Barka”. Gest spotkał się z ciepłym przyjęciem i radością. Uśmiech na twarzach obdarowanych mówił sam za siebie.
Sylwia Szomko